Campionat Pariori

• 23-nov.-2017 la 9:42 am#164755

Unde ai primit astfel de mesaje ? Poti sa imi dai concret, linkuri , print screens , etc ?

23-nov.-2017 la 5:54 pm#164861
    livi
    Participant

de ce un astfel de user mai participa la concurs daca nu este multumit ? ii foorteaza cineva ?

24-nov.-2017 la 3:08 pm#165006

@admin https://pariuri1x2.ro/pont/italia-romania/ si https://pariuri1x2.ro/pont/italia-vs-romania/ Mie imi arata a https://pariuri1x2.ro/regulament/2/

„In situatia in care o persoana va folosi acelasi meci, pont, cota si miza cu scopul de amentine distanta de urmaritorii sai, atunci pontul va fi anulat iar autorul banat pentru o perioada . Ex: locul 1 asteapta sa vada ce posteaza locul 2 si posteaza fix acelasi eveniment , cota miza pentru a mentine diferenta in clasament. Aceasta regula se aplica incepand cu 1 iulie 2017”. O fi doar o coincidenta.

26-nov.-2017 la 6:49 am#165357

Din pacate userul @andra76 insista cu niste probleme imaginare incepand din septembrie incoace. Cred ca am fost destul de indulgenti si i-am explicat cum sta situatia iar in plus a dat semnale ca a inteles dar se pare ca o luam de la capat.

In concluzie, userul @andra76 a fost eliminat din campionat pentru incalcare repetata a regulamentului conform articolelor II.5, II.6, IV.1, IV.2
    Locul sau a fost luat conform regulamentului (art II.18) de userul @marynu.

In aceste moment trebuie facute niste precizari pentru toata lumea:

1. Acesta este un campionat de ponturi. Nu e nicidecum o campanie publicitara.
    2. Scopurile campionatului sunt: pentru concurenti sa se distreze, pentru vizitatorii siteului neparticipanti la campionat sa aiba acces la alte tipuri de articole decat cele oferite de colaboaratorii p1x2 iar pentru pariuri1x2 exista doua scopuri mari si late: sa avem cat ma mult continut adaugat pe site in mod zilnic iar al doilea scop e pentru a avea o pepiniera de unde se pot naste urmatorii colaboratori ai siteului. Deci e o situatie in care fecare castiga.
    3. Acest campionat nu este o loterie publicitara cum ar crede unii care cer notari. Este doar un campionat de ponturi.
    4. Premiile curente se ofera deoarece, cel mai probabil, nu s-ar fi apucat nimeni de scris intr-un campionat de ponturi in care nu exista miza. Astfel am cautat un sponsor care sa ofere mizele stimulatoare pentru participanti.
    5. Premiile sunt sub forma de BONUS. Scrie clar si cu litere mari in regulament.
    6. Nimeni nu ar trebui sa paticipe la nici un concurs sau campionat fara sa inteleaga regulamentul si termenii din el. Am observat ca majoritatea nu intelege ce este ala un BONUS sau un FREEBET. Toate casele mari de pariuri din lumea intreaga lucreaza cu termenii de BONUS si de FREEBET. Nu e ceva inventat in Romania sau vreo „teapa” practicata de unele case de pariuri. Daca nu intelegeti acesti doi termeni cel mai bine ar fi sa nu pariati niciodata online pana nu ii intelegeti deoarece puteti pierde bani. Fara a intelege acesti doi termeni nici macar nu ar trebui sa va deschideti un cont online la o casa de pariuri deoarece aceasta decizie trebuie luata pentru maximul de avantaj (unde imi fac? prin cine imi fac? ce bonusuri se practica aici ? ce se practica dincolo, etc)
    6. Singura obligativitate pentru participanti este sa aiba minim 20 de ponturi lunare adugate dupa exigentele regulamentului si sa aiba un cont deschis la NetBet insa existenta contului este necesara doar pentru a putea incasa Bonusul oferit de Netbet. Din partea noastra puteti sa nu aveti cont deloc la NetBet. Daca sunteti destui de buni, poate veti primi o oferta pentru a face parte din echipa Pariuri1x2.
    7. Pariuri1x2 nu are nici un fel de interes comercial de pe urma acestui campionat. Drept dovada, se premiaza si userii care nu au cont uri create prin Pariuri1x2.(adica orice profit generat de un astfe de user il incaseaza altcineva) Probabil e singurul site din Romania si printe putinele din lumea unde se intampla asa ceva. Toate bonusurile sunt ,in general, peste tot oferite doar celor care isi deschid un cont nou atunci pe loc, de pe un anume link si depun o suma minima de bani, insa nu este cazul aici.
    8. Exista falsa impresie ca pentru a primi premiul exista obligativitatea depunerii celor 20 de ron minim. Nu exista asa ceva. Cei care nu au cont prin pariuri1x2 primesc 40% din premiu indiferent daca au depus sau nu au depus cei 20 de ron. Asta este clar precizat in regulament. E comic faptul ca sunt useri care nu au cont creat prin pariuri1x2, au depus o anume suma pe care au pierdut-o si apoi se plang. Daca ar fi citit regulamentul ar fi observat ca nici macar nu sunt obligati sa depuna cei 20 de ron.
    9. Pentru cei care au cont prin pariuri1x2 se ofera 60 % din premiu celor ce nu au depus 20 de ron si 100% celor ce au depus. La inceputuri premiul se acorda tuturor chiar daca nu au depus insa s-a observat ca unii dintre voi erau marcati ca BONUS SEEKERS – adica cei care vaneaza doar bonusuri fara sa depuna deloc. Atunci am luat decizia sa facem o departajare intre cei care depun si cei care nu depun insa asta doar pentru cei care au cont prin pariuri1x2.
    10. Retineti: premiile se incaseaza si daca nu depuneti cei 20 de ron, doar ca veti primi 40% sau 60% din premiu in functie de unde ati deschis contul la Netbet.( este doar un alt nivel de premiere)
    11. Scopul bonusului zilnic nu este pentru a premia anumite competente. Stim ca unii din voi asa il priviti insa pentru noi nu este decat un stimulator aditional pentru a incuraja lumea sa scrie. Cum spuneam, acesta este scopul nostru principal cu acest concurs iar bonusul zilnic isi propune sa fie doar o metoda alternativa si distractiva de a incuraja lumea sa scrie mai mult. In plus aduce si putina complexitate strategiei fiecaruia deoarece esti pus in situatia de a alege intre a scrie mai mult cu un risc de a pierde puncte sau sa scrii mai putin pentru puncte mai sigure dar cu sanse mai mici la bonus zilnic. Drept dovada premiul se acorda oricui care scrie ! Ce interes comercial poate exista aici cand singura cerinta este sa scrii. Poti sa ai cont creat prin alt site si sa nu depui nimic si totusi sa primesti un bonus.
    12. Nimeni nu este obligat sa participe. Pariuri1x2.ro nu este dator nimanui cu nimic. Daca vi se pare un joc distractiv unde puteti sa castigati cateva bonusuri atunci distrati-va! Daca nu va plac regulile sau premiile, sau sponsorii sau siteul nostru puteti sa va reorientati oricand deoarece Internetul este vast.
    13. Intotdeauna cititi regulamentul si puneti intrebari daca nu ati inteles sau dati peste termeni pe care nu ii intelegeti.
    14. Ideea ca cineva s-ar complica sa masluiasca un astfel de concurs doar ca un anume user sa ia un bonus de 50 de ron este mai mult decat comica dar si lipsita de logica. Sa ne riscam credibilitatea pentru un bonus de 50 ron ? Aceasta idee nu are nici cea mai mica masura a logicii elementare. Nu ar fi mai usor sa acordam un bonus care sa nu aiba legatura cu campionatul direct userilor preferati de noi? De ce am alege sa ne complicam cu msaluirea tragerii la sorti ? De exemplu: vom acorda un Bonus de 30 de ron la NetBet primelor 10 useri care comenteaza pe acest thread legat de acest subiect pana la miezul noptii iar in commentul lor exista cuvantul BONUS scris cu litere mari macar odata. Premiile se vor acorda in prima saptamana a lunii decembrie impreuna cu premiile de la campionat. Acesta nu este un exercitiu imaginar: e chiar un concurs inventat acum pe loc cu premiile reale sub forma de BONUS la NetBet
    15. Haideti sa incercam sa parem ca ne respectam intre noi daca nu putem sa ne respectam pe bune. Adica macar sa parem civilizati ca in realitate nu suntem.
    16. Acest mesaj se adreseaza doar celor care au idei ciudate, pentru restul userilor, jos palaria!

EDIT1: La fel cum am hotarat sa acordam aceste bonusuri de 30 ron random (primii10 care scriu aici) , la fel am fi putut sa dam acele bonusuri direct userilor acuzati de @andra76 unde sa nu existe nicio legatura cu campionatul. E o idee ciudata rau sa crezi ca bonusul zilnic este masluit.

26-nov.-2017 la 12:57 pm#165416
    stefanel87
    Participant

admin: legat de aceasta problema consider ca in spatele multor useri se ascund mulți “copii”care sunt in căutarea unor sume de bani așa cum ii acorda acest concurs sub forma de BONUS ceea ce mulți nu au înțeles ca nu sunt bani palpabile pe care ii poți retrage ci se supun unor termeni de rulaj așa cum toate agențiile de pariuri online le impune. Rămân la părerea ca ar trebui sa privim acest concurs ca pe un hobby și sa nu speram ca ne putem îmbogăți din pariuri iar banii pe care ii putem câștiga sa fie ca un BONUS de apreciere la toata activitatea noastră pe care o avem pe site. SA PARIEM RESPONSABIL !!!

26-nov.-2017 la 2:07 pm#165428
    cristina1990
    Participant

@admin : personal ma simt foarte bine sa pot participa la acest concurs pentru ca astfel imi testez cunostintele in materie de sport si daca in urma activitatii mele beneficiez si de o suma de bani sub forma de BONUS la Netbet este bine venit deoarece sunteti cei mai buni de pe piata si sper sa o tineti tot asa in continuare. Pentru noi este un BONUS tot ceea ce ati facut si urmeaza sa fie facut pe acest site si sper sa o tineti tot asa !!!

26-nov.-2017 la 3:05 pm#165438
    Simona Simona
    Participant

@admin. Despre BONUS nu stiu ce sa zic. Eu urmaresc sa fac puncte indeajuns incat sa reusesc sa promovez din nou la Seniori. Este greu. Nu imi ies strategiile, asta este. Se mai intampla. Insa asta nu inseamna ca sunt chiar asa prost la pariuri. Acum nu poti sa stai sa nu incerci sa faci puncte. Logic ca voi incerca mereu sa pun maximum de pronosticuri pentru o zi. Daca voi avea o zi buna si imi vor iesi toate pronosticurile puse pentru acea zi logic ca voi avea mai multe puncte si voi acumula puncte pentru mine. Acum exista si varianta cealalta, si anume sa nu iti iasa niciunul, sau sa ai jumi-juma intr-o situatie cat de cat acceptabila. Acel BONUS eu il privesc mai mult ca un premiu de consolare pentru participarea in luna respectiva la concurs. Pana la urma toti cred ca ne gandim la inceputul lunii „Doamne de as avea o luna buna acum sa ajung la seniori sa particip pentru premiile alea mai mari”.

Eu consider ca Pariuri1x2 are de castigat, noi ca participanti avem de castigat, NetBet si celelalte case de pariuri au de castigat mai mult sau mai putin. Posibil sa nu ramana toti fideli la una din casele de pariuri, insa cred ca totusi exista unii care raman sa parieze online la Netbet, Fortuna, Sportingbet, Admiral, etc.

27-nov.-2017 la 6:26 pm#165681
    Csaba
    Participant

@Admin: Am depasit termenul pentru BONUS, dar tot as vrea sa scriu cateva idei.

Din cate stiu, sunt doar 2 siteuri din Romania, care accepta in concursuri jucatori, care nu au conturi deschise direct de pe siteul respectiv. Fara doar si poate pariuri1x2.ro este cel mai popular site de pariuri din Romania.

Oferiti prea multe premii, in comparatie cu ce oferim noi. Premiile la campionatul de seniori sunt mari si de aceea cred ca regulamentul ar trebui schimbat un pic. In primul rand, 150 de cuvinte pentru o analiza sunt prea putine (ma uit peste analizele mele si cateodata mi-e rusine). Unii dintre noi ne uitam doar la clasament si in 10 minute am facut analiza unui meci + gasim si o cota buna. Din pacate sau din fericire, sunt multi vizitatori care citesc analizele noastra si nu cred ca sunt incantati. Oferim prea putin informatii, in comparatie cu premiile oferite. Stiu, majoritatea dintre noi nu avem timp sa stam 30 de minute/ o ora sa analizam un meci, nici cand pariem din banii nostri.

Cam asa ar trebui sa arate analiza unui parior senior:

CFR Cluj – Sepsi

28-nov.-2017 la 8:35 am#165753

@admin Eu cred ca la seniori ar trebui umblat la regulament, la introducerea obligativitatii unui pont publicat macar la 48 de ore. Sunt jenanti astia care din noroc au 80 de unitati si nu mai au pont publicat de 3 saptamani, ca sa termine pe 1 :)). Si mai vorbesc de altii care vaneaza premii.

28-nov.-2017 la 8:37 am#165756

Puteam sa ma opresc si eu pe 11 noiembrie, cand aveam +91 si castigam detasat, dar asta insemna sa fiu PENIBIL. Adica suntem aici sa dam ponturi la oameni sau ce? :))

30-nov.-2017 la 10:25 am#166186

Pana un alta, felicitari tuturor indiferent de statistici pentru o luna nebuna :D. Si la multi ani tuturor romanilor (in avans pentru cei care maine nu au vreme de stat pe internet).

30-nov.-2017 la 11:25 pm#166360
    Oracle
    Participant

Daca se poate va rog modificati miza in ‘9’ de la ‘1’ cat e acum, am uitat sa modific eu si abia acum am observat. Multumesc! https://pariuri1x2.ro/pont/sorocabana-campo-mourao/

4-dec.-2017 la 1:59 pm#167282

Pentru cei care cer corectari ale ponturilor , va readuc aminte din regulament:

„Greseala trebuie semnalata in cel mult o ora de la adaugarea eveimentului dar cu cel putin doua ore inainte de inceperea evenimentului. (exemple de greseli care pot fi semnalate de catre concurentul in cauza: ati gresit cota, pronosticul, increderea acordata, agentia de pariuri, ati oferit informatii gresite).”

4-dec.-2017 la 2:48 pm#167300

Pentru concursul lansat aici pe forum au fost doar 4 castigatori valizi. Cu toate acestea am stabilit sa dam premiul tuturor care au scris in continuare pe acest thread pana astazi, indiferent ce au scris.
    Asta doar asa, ca a fost 1 Decembrie si ca sa demonstram ca daca vrem sa dam bonusuri cuiva putem sa le dam direct, fara sa fie nevoie sa facem scamatorii, cum scriu unii. Am luat decizia asta deoarece personajul cu plangerea, deghizat sub nume de fata, a insistat in privat ca de fapt nu e vorba de doar 50 de lei, e vorba de mai multi bani, adica de vreo 200 ron(f hazliu).

In loc sa ii fi facut plangeri la toate casele de pariuri care se pot lasa cu conturile inchise si sumele din conturi confiscate si poate si ceva dosar penal pentru folosirea unei identitati false (au fost mai multe cazuri in ultimul an pentru cei care si-au facut conturi pe alt nume) am stabilit sa ripostam acordand mai multe premii. Deci scoateti-va ideea asta din cap cum ca se fac „smecherii” pentru acordarea premiilor. Eu cred ca s-a explicat foarte clar motivul acestui campionat.

In consecinta avem urmatorii castigatori:
    @dionis1979
    @stefanel87
    @cristina1990
    @simytimy80
    @csaba
    @testosulninja
    @theoracle
    @lion

Toti acestia de mai sus vor primi un bonus extra de 30 de ron odata cu premiile de la campionat.
    Atentie! acest premiu nu va fi afisat pe pagina de premii a campionatului deoarece nu are nicio legatura cu campionatul.

4-dec.-2017 la 2:54 pm#167312

Ah, am uitat sa precizez.
    Premiile au fost trimise la creditat: https://pariuri1x2.ro/istoric-premii/
    Sa speram ca astazi, maine cel tarziu, vor fi in conturi.
    Ne cerem scuze, ne-am distrat si noi 4 zile 🙂

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.