Predictor

• 9-apr.-2017 la 12:11 am #114319
    Admin Pariuri1x2
    Moderator

Salut,

cred ca e nevoie sa lamuresc un pic lucrurile ca vad ca toata lumea are intrebari.

1. Exista doua feluri de premii: premii de etapa si premii speciale VIP.
    2. Premiile de etapa pot fi castigate doar de cei care au obtinut numarul cel mai mare de predictii din acea etapa. Daca sunt mai multi concurenti cu acelasi numar de predictii corecte decat premii de etapa puse in joc, atunci se trage la sorti.
    Exemplu: daca sunt 5 premii puse in joc si 6 concurenti au nimerit 12/12 (100%) atunci doar 5 din acestia vor primi premiul. Daca sunt doar 2 concurenti cu 12/12 atunci amandoi vor primi premiul iar 3 vor ramane neacordate.

3. Premiile speciale sunt obtinute de cei care au un numar de predictii corecte mai mare decat VIP-ul etapei. La fel, daca sunt mai multe persoane.
    Exemplu: sabin a avut doar 5 predictii corecte si vreo 40 de persoane au avut un numar mai mare. La tragerea la sorti au fost scoase 10 persoane (cate premii erau in joc). De asta poti fi pe locul 3 si sa nu castigi nimic.

4.Faptul ca ai fost tras la sorti pentru un premiu nu inseamna neaparat ca il si vei primi. Pentru a-l primi trebuie sa indeplinesti conditiile specificate pe fiecare etapa. Cel mai frecvent asta presupune sa fii creat prin pariuri1x2(tracked) si/sau sa ai o depunere minima in acea luna. De asta poti vedea uneori premiu in dreptul tau iar peste cateva zile sa vezi premiu invalidat.

5. Bulina galbena inseamna ca nu se stie inca daca contul este creat prin pariuri1x2 sau nu. Se asteapta casa de pariuri care sponsorizeaza sa confirme. Daca confirma ca aveti contul tracked in mod corect si se respecta ce s-a specificat pe etapa, atunci premiul se va acorda altfel, premiul se va invalida.

6. Pentru a intra in posesia premiului va contactam noi pe email. Stati fara grija, nimeni nu ramane pierdut de premiu daca l-a castigat conform regulamentului.

Bafta!

23-apr.-2017 la 6:50 pm #118338

Buna,

Nu este corect ca cineva care nu indeplineste conditiile din regulament sa participe la concurs. Fiindca multi din castigatorii extrasi nu au fost validati. Dar poate este convenabil pentru voi sa nu acordati premiile, decat sa le acordati! Altfel nu imi explic de ce nu se face o verificare a participantilor si sa fie eliminati cei ce nu indeplinesc conditiile. Verificarile n cred ca sunt anevoioase din moment ce multi participa de fiecare data la predictor iar ceilalti pot fi verificati, asfel ca la extragere sa participe doar cei ce indeplinesc conditiile impuse de regulament.

24-apr.-2017 la 9:49 am #118450
    Admin Pariuri1x2
    Moderator

Ai dreptate si nu prea.
    1. Noi incercam sa implicam pe toti din comunitate inclusiv pe cei ce nu sunt valizi.
    2. Avem in lucru un system de premiere si pentru cei ce nu sunt valizi
    3. Planuim sa extindem predictorul cu un race lunar de ponturi corecte, pentru toata lumea, si multe alte extensii
    4. Deocamdata predictorul este la nivel de pilot.
    5. In etapa anterioara chiar daca am fi eliminat inainte pe cei ce nu sunt valizi, tot aceleasi premii s-ar fi dat. Uita-te de exemplu la Ligi Nationale ( 15-16 Apr ). Chiar daca nu s-ar fi extras cei anulati , tot doua premii s-ar fi dat.
    6. Persoanele fara conturi valide indeplinesc conditiile de regulament de asta pot participa. (insa nu indeplinesc conditiile de etapa pentru a primi premiul) Conditiile de etapa pot varia. Un alt motiv pentru a nu bloca accesul celor invalizi la concurs. Cine are premiul invalidat intr-o etapa il va putea avea validat in urmatoarea etapa daca termenii acelei etape vor permite
    7. Din exterior pare simplu sa elimi pur si simplu pe cei ce nu au conturi valide dar daca vezi imaginea intreaga si planurile de viitor pto vedea f usor de ce nu e ok sa-i eliminam pe cei cu conturi invalide in totalitate din concurs.

24-apr.-2017 la 10:38 am #118466
    Ionut Musteata
    Participant

Bună ziua dar la premiul paysafecard trebuie sa ai cont deschis prin site-ul vostru?

25-apr.-2017 la 10:53 am #118752
    Admin Pariuri1x2
    Moderator

Pentru aceasta etapa , da

25-apr.-2017 la 7:12 pm #118864
    Ionut Mihaila
    Participant

Buna ziua,

Cred ca ar trebui sa gasiti o solutie sa-i incurajati / motivati sa participa in continuare si pe cei care nu au avut cum sa indeplineasca conditia deschiderii contului la Sportingbet prin link-urile voastre, avind aceste conturi active de mai mult timp. Eu am trecut deja pe linga 2 extrageri invalidate….Si ma intreb de ce sa mai particip….Poate incurc pe altii?!?!

27-apr.-2017 la 8:52 am #119274
    Constantin Leontina
    Participant

@admin buna ziua am și eu doua nelămuriri:
    1.In etapa trecuta am câștigat un premiu la Predictor și văd că apare invalidat.Contul la Sportingbet este făcut prin link de pe site-ul Pariuri1x2 cu toate că la tracked vad că apare o bulina roșie iar depunerea minima nu am dreptul până la sfârșitul lunii?Din ce motiv este invalidat?
    2.De ce pe smartphone cu android apare pentru aceasta etapa a Predictorului grila pentru adaugă predicții aiurea,la mine apare grila pentru 1 și X dar cea cu 2 este in afara ecranului iar din acest motiv nu pot adăuga predicțiile.

3-mai-2017 la 3:50 pm #120901
    Admin Pariuri1x2
    Moderator

1. Daca apare cu rosu atunci inseamna ca cei de la SportingBet sunt de alta parere. (nu e creat cu link de pe pariuri1x2 – poti sa ii intrebi si pe ei la suport pentru a te convinge)
    2. S-a intamplat mereu asa sau doar recent ? Un screenshot de pe mobil ar fi de aur.

3-mai-2017 la 5:08 pm #120909
    cosmin
    Participant

imi spuneti si mie de ce sunt trecut ca invalid?

3-mai-2017 la 5:36 pm #120916
    cosmin
    Participant

vad ca sunt pe locul 7 etapa asta da sunt dat invalid. pai am contul la sportingbet deschis de cativa ani. inseamna ca daca nu e deschis recent contul particip degeaba?

3-mai-2017 la 5:40 pm #120925
    cosmin
    Participant

deci daca nu am contul de la sportingbet deschis prin voi nu mai are rost sa particip la predictor

3-mai-2017 la 5:49 pm #120941
    Ionuț
    Participant

Ușor Cosmine! Adminul de aici a spus că se lucrează și se încearcă remedierea acestei probleme astfel că și cei care nu au contul de SportingBet deschis prin Pariuri1x2.ro să poată primi premiu….și eu am câștigat..primul…dar nu face nimeni gură…de 3 etape de când particip tot câștig dar aștept și sper să se remedieze.

3-mai-2017 la 5:52 pm #120944
    cosmin
    Participant

ok. doar intrebam . atunci asteptam

3-mai-2017 la 6:34 pm #120963
    Admin Pariuri1x2
    Moderator

Nu este nicio eroare.
    Premiile sunt invalidate deoarece nu aveti contul creat prin pariuri1x2.
    Inainte de a posta pentru o etapa cititi cu atentie care sunt conditiile pentru premiu. Daca stiti ca nu aveti contul prin pariuri1x2(ati vazut bulina rosie) si in conditiile etapei scrie clar ca pentru acea etapa „premiile vor fi acordate doar celor care au conturile Sportingbet deschise prin Pariuri1x2.ro” atunci nu are rost sa participati la acea etapa.

Noi pregatim pentru viitor etape in care sa fie premiati si cei care nu au conturile prin pariuri1x2 insa asta nu inseamna ca se vor da premii retroactiv. (cu siguranta va trebui sa gasim o anumita balanta intre cuantumul premiilor) Urmariti etapa de etapa si vedeti care sunt conditiile pentru acea etapa.

26-mai-2017 la 3:44 pm #126775
    Admin Pariuri1x2
    Moderator

Incepand cu urmatoarea etapa(ce se va adauga pe 29 mai) se vor premia si cei care nu au conturile create prin pariuri1x2. Mai exact, se vor oferi 10 premii a cate 100 de ron sub forma de FREEBET. Cei care nu au contul creat prin pariuri1x2 vor primi premiul redus cu 80%, adica 20 ron. Totodata, luam in calcul sa mai aducem un sponsor in concurs pentru a mari pool-ul de premii. De acum inainte nu vor mai exista persoane cu premii invalidate. Va dorim multe bafta !

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.