Probleme validari campionat

• 13-apr.-2019 la 10:36 pm #283033
    Mihaela
    Participant

@gees Pontul meu nu trebuia anulat, deoarece Standard Liege inscrisese deja doua goluri. Conform regulamentului de la Sportingbet, unde a fost plasat pariul, acesta este castigator.

„5.) Număr total de goluri – Peste/Sub: Prevedeți, dacă numărul total de goluri înscrise într-un joc regulamentar va fi peste sau sub un anumit număr, de ex. peste/sub 0,5 goluri, 1,5 goluri, 2,5 goluri etc. În eventualitatea, în care un meci e abandonat înainte de încheierea jocului regulamentar, atunci toate pariurile vor fi anulate, cu excepția cazului în care se stabilește altfel.”

13-apr.-2019 la 10:44 pm #283038
    Mihaela
    Participant

Aici este mai clar:
    „4.) Ambele echipe înscriu: Predicție dacă ambele echipe vor înscrie un gol în timpul regulamentar. Dacă un meci e abandonat, toate pariurile vor fi anulate, cu excepția cazului în care încheierea acestora a fost determinată.
    Dacă de ex. ambele echipe au înscris deja în momentul abandonului, atunci DA acesta va fi declarat câștigător.”

19-apr.-2019 la 2:20 pm #284393
    Alex
    Participant

Hermannstadt – Voluntari

Salut, am gresit ora, 17 in loc de 18. Ma puteti ajuta cu validarea? Multumesc!

22-apr.-2019 la 1:44 pm #285043
    Mihaela
    Participant

Buna! Pontul meu din hochei (Färjestads BK – Djurgårdens IF) este pierdut, deoarece am ales peste 4 goluri inscrise de echipa gazda. Legat de pontul (Al Nasr (EAU) – Emirates Club Ras al Khaimah) am urmatoarea intrebare: Am uitat sa schimb agentia in 888sport si a ramas la Netbet. Acesta a fost acceptat si validat castigat. Va ramane asa? Am incercat sa postez de cateva ori pe pe forum, inainte ca evenimentul sa inceapa, sa solicit modificarea agentiei, insa nu a aparaut niciunul dintre mesaje. Am inteles ca a o fost o problema cu mesajele.

22-apr.-2019 la 2:48 pm #285081
    Mihaela
    Participant

As dori anularea pontului din Kenya, deoarece l-am postat la 12:27, iar el a inceput la 14:00, desi peste tot aparea ca incepe la 15:00. Meciul este live in acest moment (https://pariuri1x2.ro/pont/kakamega-homeboyz-mount-kenya-united/)

22-apr.-2019 la 8:49 pm #285130
    George Stoian
    Participant

Bună! Voi actualiza imediat!
    1. Mulțumesc pentru atenționate!
    2. Selectarea greșită a casei de pariuri din oferta căreia a fost ales pronosticul nu reprezintă un criteriu determinant pentru a nu fi validat un eveniment.
    3. Aceeași oră – 15.00 – era și când am validat meciul.

22-apr.-2019 la 9:54 pm #285144
    George Stoian
    Participant

La verificarea detaliilor din postarea de astăzi 22.04.2019 a meciului Chelsea – Burnley, am realizat că enunțul pronosticului poate genera confuzie de aceea, chiar dacă din textul argumentativ se poate deduce ușor ceea ce am jucat, precizez că pronosticul selectat pentru acest meci este: Chelsea nu va avea posesie mai mare de 69%, cu returnarea mizei la un procent de exact 69%

27-apr.-2019 la 2:17 pm #286178
    Mihaela
    Participant

Buna!
    Pontul acesta a fost anulat: https://pariuri1x2.ro/pont/utc-cajamarca-cesar-vallejo/
    Meciul s-a amanat din cauza vremii nefavorabile, dar s-a jucat in ziua urmatoare la aceeasi ora.

Regulament – „Campionatul Pariorilor”:
    „In cazul in care un meci dat de dumneavoastra este amanat pentru alta zi, pontul va fi anulat”

Regulament 888sport:
    „Dacă data pentru un eveniment care nu a început încă va fi mutată cu mai puțin de 3 zile complete înainte/după data și ora inițială anunțată anterior de asociația care conduce, toate pariurile vor rămâne valabile, chiar dacă noua oră de disputare este la mai mult de 36 de ore după/înainte de ora prevăzută inițial.”

Desi este foarte clara regula concursului, va intreb totusi daca pontul meu ramane anulat sau va fi validat castigator?
    Intreb deoarece dupa comentariul lui @gees, din data de 13 aprilie legat de meciul Standard Liege – Anderlecht, care s-a jucat cu o zi inainte, reiese ca exista o exceptie la meciurile care se reiau/joaca in ziua urmatoare:
    „Am așteptat să văd dacă se reia, pentru a nu face modificări la modificări în lista cu validările evenimentelor.”

Multumesc anticipat pentru raspuns!

27-apr.-2019 la 4:21 pm #286203
    George Stoian
    Participant

Bună Mihaela!
    Deoarece prevederile regulamentului concursului sunt diferite față de regulamentul casei de pariuri din oferta căreia ai selectat pronosticul – diferență care conduce la decizii contrare în ceea ce privește validarea/nevalidarea evenimentului – consider că este necesară consultarea organizatorilor înainte de a lua această decizie. Voi solicita părerea conducerii site ului și în cel mai scurt timp situația se va clarifica. Mulțumesc pentru evidențierea acestei incompatibilități între prevederile regulamentelor, al concursului și al casei de pariuri 888Sport!
    Argumentul prin care exemplifici – precizarea mea legată de meciul Standard vs Anderlecht – nu este potrivit pentru situația creată de amânarea meciului Cajamarca vs Cesar Vallejo, deoarece eu mă refeream la o situație similară celei de ieri – la meciul Antwerp vs Standard – când meciul s-a întrerupt, dar a fost reluat după apox. o oră. De aceea am spus că am evitat să fac „modificări la modificări”, preferând să aștept și să văd dacă meciul se reia sau se amână pentru o altă zi.
    Sunt convins că argumentarea a fost bine intenționată, dar – repet – comm meu nu presupunea o amânare pentru altă zi.

28-apr.-2019 la 1:22 am #286247
    George Stoian
    Participant

Bună Mihaela!
    Deoarece în situații similare s-a aplicat regulamentul concursului, organizatorii consideră că singura alternativă obiectivă este aceea de a nu fi validat meciul Cajamarca vs Cesar Vallejo. Cred că este o decizie corectă, având în vedere faptul că și în soluționarea altor meciuri amânate, s-a aplicat prevederile regulamentului concursului. Am înțeles că se vor face unele schimbări, dar până atunci vom aplica regulamentul în forma lui actuală. Baftă, sper să îți păstrezi poziția până la încheierea lunii! Sunt convins că așa va fi. Felicitări!

28-apr.-2019 la 4:03 pm #286282
    Mihaela
    Participant

Buna George!
    Am interpretat astfel deoarece comentariul a fost lasat cu o zi dupa. Argumentul adus nu a fost in nici un caz rau intentionat.
    Am inteles, respect decizia care a fost luata.

Legat de schimbarile care vor urma, vin cu urmatoarea sugestie:
    Pronosticurile sa fie validate conform regulamentului casei de pariuri alese. Singura exceptie sa fie la evenimentele al caror rezultat nu a fost stabilit pana in prima zi a urmatoarei luni, la ora 12:00.

Multumesc pentru lamuriri si pentru felicitari!

5-mai-2019 la 8:08 pm #287761
    Alex
    Participant

Salut! Va rog sa corectati rezultatul pontului de mai jos. Este castigator – X pauza sau final si a fost 1-1 la pauza. multumesc!

Lazio – Atalanta

6-mai-2019 la 12:19 pm #287861
    Mircea
    Participant

Am gresit si eu ora de la pontul de astazi Sporrtul Snagov – Chindia … rog sa se modifice cu ora 18:00.

9-mai-2019 la 10:43 am #288559
    Sveica Dumitru
    Participant

Validati ca pierdut pontul voluntari-iasi

9-mai-2019 la 7:56 pm #288693
    George Stoian
    Participant

BUNĂ FETELOR, VĂ SALUT DOMNILOR!
    Pentru a evita neînțelegeri sau/și sesizări critice, vreau să precizez faptul că ora la care va începe evenimentul postat de SimyTimi astăzi, 09.05.2019 – meciul de tenis K.Bertens vs P.Kvitova – este corectă! Fac această precizare deoarece la Spotingbet, casa din oferta căreia a fost selectat pronosticul, ora dată este 23.10, iar la celelalte două care de pariuri, Netbet și 888Sport, este dată ora 22.30.

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Topic Tags