Diriangen – Esteli: Dupa insuccesul din „Apertura”, gazdele cauta revansa!

Sambata, incepand cu ora 23:00, se va disputa partida Diriangen – Esteli, din cadrul semifinalei Ligii Primera – Clasura (Nicaragua), prima mansa, editia 2019/2020. Esteli a castigat doar unul din precedentele 8 dueluri directe cu Diriangen in deplasare si e fara victorie in ultimele 5, la general. In sezonul regulat, Diriangen s-a impus cu 2-0 pe teren propriu si a remizat, scor 0-0, in deplasare.

Urmareste pagina noastra de Facebook!

Urmareste live desfasurarea tuturor evenimentelor pe LiveScore Pariuri1x2.ro

Diriangen a incheiat sezonul regulat din „Clasura” pe locul al treilea, cu 35 de puncte, la 7 distanta de liderul Managua FC, ce e si cap de serie numarul 1 in „play-off”. In sferturile de finala, gazdele s-au impus cu 1-0 in fata celor de la Juventus Managua, formatie aflata pe locul al saselea in clasamentul sezonului regulat. Esteli a eliminat Diriangen in semifinalele „Aperturei” Ligii Primera din 2019, dupa doua remize, 0-0 si 1-1, diferenta facand-o golul marcat in deplasare.

Esteli a fost cea mai buna echipa din deplasare in prima parte a sezonului, cu 17 puncte obtinute si un golaveraj de 12-8. In clasamentul general, oaspetii s-au clasat pe locul secund, cu 35 de puncte (la fel ca Diriangen, dar un golaveraj superior), la 7 puncte distanta de Managua FC. Datorita acestui parcurs, Esteli si Managua FC a avut tur liber in sferturile de finala, fiind astfel la primul meci din play-off.

Esteli a eliminat Diriangen in semifinalele din „Apertura” 2019

Semifinalele se joaca in dubla mansa, iar acest lucru va reduce din spectacol si riscuri. Diriangen insa, a invatat din experienta dublei din „Apertura” si va incerca sa obtina calificarea in finala. Anterior, gazdele s-au impus in aceasta competitie in 2018. Pontul nostru pentru primul meci, „gazdele castiga una dintre reprize”, la cota 1.62!

S 23:00 Diriangen – Esteli

Gazdele castiga una dintre reprize: Cota 1.62 la Winmasters
La Winmasters ai BONUS de pana la 550 de RON la prima depunere. Revendica-ti acum Bonusul: Click AICI!

Beneficiaza de 550 RON la Winmasters  si pariaza GRATUIT!