Dortmund – Koln: Toata LUMEA e cu ochii pe Haaland! Cota 3.60 pentru o dubla vineri!

Vineri, incepand cu ora 21:30, se va disputa partida Dortmund – Koln, din cadrul rundei a 19-a din Bundesliga, sezonul 2019/2020. Dortmund a castigat clar ultimele 3 dispute cu Koln, inscriind 11 goluri in acest interval. In partida tur, „galben-negrii” s-au impus cu 3-1, dupa ce „Tapii” au condus la pauza cu 1-0. Pe Signal Iduna Park, Koln nu a invins niciodata in ultimii 19 ani.

Pariaza la Betano! Ai bonus 500 lei! »» Click AICI pentru detalii!

Urmareste live desfasurarea tuturor evenimentelor pe LiveScore Pariuri1x2.ro

Dortmund a suferit o sperietura strasnica la Augsburg, pana sa intre in scena Erling Braut Haaland. Bavarezii au condus etapa trecuta cu 3-1, insa hattrick-ul norvegianului de 19 ani si reusita lui Sancho au inchis tabela la 3-5. Elevii lui Lucien Favre au in continuare mari probleme in defensiva si se bazeaza excesiv pe atac. Pana la intrarea in teren al lui Haaland, ceilalti atacanti (Reus, Sancho, Hazard) s-au zbatut fara succes, fiind dominati de puternicii aparatori ai lui Augsburg. Gratie succesului precedent, Dortmund se mentine pe locul 4 in clasament, cu 33 de puncte, la 7 distanta de liderul Leipzig.

Koln a inceput excelent returul, invingand pe teren propriu Wolfsburg, scor 3-1. Nou-promovata ajunge la 4 victorii consecutive in Bundesliga, fiind de bun augur inlocuirea antrenorului Achim Beierlorzer cu Markus Gisdol. „Tapii” stau acum confortabil pe locul 13, cu 20 de puncte, la 5 distanta de Dusseldorf, ce retrogradeaza direct in Bundesliga 2. Gisdol a organizat defensiva si a „descatusat” ofensiva gruparii, instrumentand victorii importante cu Frankfurt, Wolfsburg sau Leverkusen, toate trei fiind echipe participante in cupele europene.

Erling Braut Haaland a inscris de 3 ori in repriza a doua a disputei cu Augsburg

Daca in tur, reusita lui Koln in prima repriza cu Dortmund a fost una surprinzatoare, acum nu ar mai mira pe nimeni. Chiar daca „Tapii” vor evolua in deplasare, sunt capabili sa inscrie in poarta gazdelor. Se va juca deschis, cel mai probabil cu goluri de ambele parti, iar doua reusite in prima repriza ne pot dubla investitia initiala. Va fi interesant de vazut daca Lucien Favre il va titulariza pe Haaland, dupa tripla anterioara.

Echipe probabile

Dortmund: Bürki – Hakimi, Akanji, Hummels, Guerreiro – Witsel, Brandt – Sancho, Reus (c), Hazard – Haaland
Absenti: Delaney, Zagadou
Antrenor: Lucien Favre

Koln: Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Katterbach – Skhiri, Hector (c) – Thielmann, Uth, Jakobs – Cordoba
Antrenor: Markus Gisdol

Atacantul norvegian Erling Braut Haaland, 19 ani, a inscris 3 goluri in meciul de debut pentru Dortmund, cu Augsburg. Agentia Betano ofera cota 3.60 ca Haaland sa marcheze cel putin doua goluri cu Koln!