Europa League 2015/2016 . Lista participantelor !!

europa league napoli, sevillaLa Nyon s-au definitivat listele cu echipele care vor participa in sezonul 2015/2016 in a doua competitie fotbalistica din Europa. Noul sezon de Europa League va incepe cu tragerea la sorti pentru primul si al doilea tur de calificare, pe 22 iunie la Nyon ( Elvetia ) si se va incheia cu finala de pe St. Jakob Park din Basel, pe 18 mai 2016.

Tragerea la sorti pentru grupele din sezonul viitor va avea loc pe data de 22 august, tragere la sorti la care vor participa 16 echipe calificate direct in grupe datorita locului ocupat in campionat , plus alte 22 de castigatoare ale play-off-ului Europa League , dar si 10 echipe pierzatoare in play-off-ul Champions League.

Echipele calificate direct in grupe ….

FC Schalke 04 (GER)
SSC Napoli (ITA)
Tottenham Hotspur FC (ENG)
Villarreal CF (ESP)
Olympique de Marseille (FRA)
FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
SC Braga (POR)
ACF Fiorentina (ITA)
RSC Anderlecht (BEL)
Liverpool FC (ENG)
Beşiktaş JK (TUR)
FC Lokomotiv Moskva (RUS)
FC Augsburg (GER)
Asteras Tripolis FC (GRE)
FC Groningen (NED)
FC Sion (SUI)

Echipele calificate in turul 3 preliminar al Europa League ….

Borussia Dortmund (GER)
Athletic Club (ESP)
AZ Alkmaar (NED)
FC Dinamo Moskva (RUS) 
R. Standard de Liège (BEL)
FC Girondins de Bordeaux (FRA)
UC Sampdoria (ITA)
Vitória SC (POR)
AS Saint-Étienne (FRA) 
FC Zürich (SUI) 
FC Slovan Liberec (CZE) 
Southampton FC (ENG)
FC Krasnodar (RUS)
CS Os Belenenses (POR) 
FC Vorksla Poltava (UKR)
Atromitos FC (GRE)
FC Zorya Luhansk (UKR)
Vitesse (NED)
FK Jablonec (CZE)
SK Sturm Graz (AUT)
AEK Larnaca FC (CYP)
Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR)
İstanbul Başakşehir (TUR)
ASA Târgu Mureş (ROU)
SCR Altach (AUT)

Echipele calificate in al 2 -lea tur preliminar de Europa League ….

FC København (DEN) 
PAOK FC (GRE) 
Trabzonspor AŞ (TUR)
Legia Warszawa (POL)
HNK Rijeka (CRO)
FC Thun (SUI)
FC Astra Giurgiu (ROU)
FC Dinamo Minsk (BLR) 
FK Mladá Boleslav (CZE)
R. Charleroi SC (BEL)
IFK Göteborg (SWE)
Wolfsburger AC (AUT)
Hapoel Beer Sheva FC (ISR)
Inverness Caledonian Thistle FC (SCO)
PFC Cherno More Varna (BUL)

Echipele calificate in primul tur preliminar al Europa League ….

West Ham United FC (ENG)
FC Sheriff (MDA)
Rosenborg BK (NOR)
IF Elfsborg (SWE)
HNK Hajduk Split (CRO)
Apollon Limassol FC (CYP)
AC Omonia (CYP)
ŠK Slovan Bratislava (SVK)
AIK Solna (SWE) 
Neftçi PFK (AZE)
WKS Śląsk Wrocław (POL)
MŠK Žilina (SVK)
FC Aktobe (KAZ)
Go Ahead Eagles (NED)
FK Crvena zvezda (SRB)
Debreceni VSC (HUN)
Brøndby IF (DEN)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
FC Dinamo Tbilisi (GEO)
PFC Litex Lovech (BUL)
FK Vojvodina (SRB)
FC Spartak Trnava (SVK)
FH Hafnarfjördur (ISL)
Saint Johnstone FC (SCO)
FK Željezničar (BIH)
Randers FC (DEN)
Strømsgodset IF (NOR)
KR Reykjavík (ISL)
Jagiellonia Białystok (POL)
FC Botoşani (ROU)
NK Lokomotiva Zagreb (CRO)
Shamrock Rovers FC (IRL)
F91 Dudelange (LUX)
İnter Bakı PİK (AZE)
Linfield FC (NIR)
PFC Beroe Stara Zagora (BUL)
Valletta FC (MLT)
FC Differdange 03 (LUX)
FK Rabotnicki (MKD)
FC Torpedo Zhodino (BLR)
Aberdeen FC (SCO)
FC Dacia Chisinau (MDA)
NK Koper (SVN)
Saint Patrick’s Athletic FC (IRL)
Beitar Jerusalem FC (ISL)
HŠK Zrinjski (CRO)
HB Tórshavn (FRO)
FK Budućnost Podgorica (MNE)
Birkirkara FC (MLT)
NK Domžale (SVN)
FC Vaduz (LIE)
FK Čukarički (SRB)
NK Celje (SVN)
Ferencvárosi TC (HUN)
Nõmme Kalju FC (EST)
FC Flora Tallinn (EST)
FK Sutjeska (MNE)
Skonto FC (LVA)
Víkingur (FRO)
KF Renova (MNE)
Odds BK (NOR)
FK Kukësi (ALB)
Qäbälä FK (AZE)
KF Shkëndija (MKD)
FC Kairat Almaty (KAZ)
FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
MTK Budapest (HUN)
FC Shirak (ARM)
FK Mladost Podgorica (MNE)
KF Laçi (ALB)
Ulisses FC (ARM)
FC Saxan (MDA)
Glentoran FC (NIR)
VPS Vaasa (FIN)
FC Dinamo Batumi (GEO)
Tskhinvali (GEO)
JK Sillamäe Kalev (EST)
FC Lusitans (AND)
SJK Seinäjoki (FIN)
FC Lahti (FIN)
Víkingur Reykjavík (ISL)
FK Jelgava (LVA)
FK Olimpic Sarajevo (BIH)
NSÍ Runavík (FRO)
UE Sant Julià (AND)
FK Atlantas Klaipėda (LTU
Glenavon FC (NIR)
Cork City FC (IRL)
University College Dublin AFC (IRL)
FK Kruoja Pakruojis (LTU)
SP La Fiorita (SMR)
AUK Broughton FC (WAL)
FK Partizani (ALB)
FC Progrès Niederkorn (LUX)
FK Trakai (LTU)
FK Spartaks Jūrmala (LVA)
Balzan FC (MLT)
Bala Town FC (WAL)
AC Juvenes/Dogana (SMR)
Newtown AFC (WAL)
Alashkert FC (ARM)
College Europa FC (GIB)

Tragerea la sorti pentru primul si al doilea tur preliminar va avea loc pe 22 iunie, tragere la sorti in care vor intra si reprezentantele nostre, FC. Botosani si Astra Giurgiu. ASA Tg. Mures isi va afla adversarul din turul al 3 – lea , in tragerea la sorti care va avea loc pe data de 17 iulie , la sediul UEFA de la Nyon, Elvetia.

Alyn Mirea.

Cel mai bun bonus este aici! 500 lei special prin Pariuri1x2

Joaca la aceasta casa de pariuri si primesti bonus sportiv de 500 lei

 

500 RON BONUS la prima depunere

Primesti 100% din depunerea efectuata pana la 500 RON

Ti-a placut aceasta stire? 0 0


Lasa un comentariu