Astra Giurgiu – Chindia Târgoviște » Surpriza exclusă în prologul rundei a XXIV-a din Liga 1!

Astra Giurgiu – Chindia Târgovişte. În prologul rundei XXIV-a, pe stadionul „Marin Anastasovici”, vineri de la ora 20:30 Astra va primi vizita Chindiei.

Urmareste pagina noastra de Facebook!

Astra Giurgiu și Chindia Târgoviște  au început cu stângul acest an, cedând duelurile programate în etapa a- 23-a, prima programată în Liga 1 în 2020. Echipa lui Bogdan Andone a pierdut în „Ştefan cel Mare” în fața lui Dinamo, scor 2-0, rezultat care i-au băgat pe „câini” în lupta pentru play-off, în timp ce Chindia a cedat la limită în minutul 90 duelul de pe „Ilie Oană” cu FC Botoșani, scor 1-0, moldovenii impunându-se printr-un gol marcat de Dugandzic.

Astra Giurgiu și Chindia abordează duelul direct cu stări de spirit diferite. În ciuda înfrângerii suferite în „Groapă” cu Dinamo, Astra nu are emoții în privința prezenței în play-off, giurgiuvenii având 40 de puncte, fiind la șapte lungimi de liderul CFR Cluj. În schimb, Chindia se află pe locul 12, cu 21 de puncte loc ce asigură prezența la barajul pentru menținerea în Liga 1.

Urmareste live desfasurarea tuturor evenimentelor pe LiveScore Pariuri1x2.ro

În turul sezonului regulat, Chindia a învins-o pe Astra, scor 1-0. A fost însă eșecul care i-au trezit din pumni pe giurgiuveni care au reușit o serie incredibilă de nouă meciuri consecutive fără înfrângere.

Cu toate că a pierdut în prima rundă, jocul pe care Astra l-a prestat cel puțin în primele 45 de minute le dă încredere giurgiuvenilor că pot spera la un succes contra târgoviștenilor. În schimb, deși au cedat la limită în ultimul minut cu moldovenii, cei de la Chindia au dezamăgit total prin jocul prestat, iar dacă vor repeta evoluția vor fi victime sigure la Giurgiu.