Club America – Cruz Azul: „Clásico Joven” ne aduce profitul din Mexic »» Pariem pe un derby „aprins”!

Club America – Cruz Azul se disputa luni dimineata incepand cu ora 04:15. Este duelul intre cele de mai succes echipe din Mexico City si este numit „Clásico Joven”. Pariem pe sugestii in cote 1.47 și 1.73!

La gazde evolueaza Giovani dos Santos

Formatia gazda vine dupa ce a obtinut un punct in deplasarea de la UNAM, H. Martin egaland la 3 in minutul 90+4. A fost a doua etapa consecutiva fara victorie pentru trupa condusa de Miguel Herrera dupa ce in urma cu runde a pierdut pe teren propriu cu 0-3 duelul cu Necaxa, partida in care Club America a avut 2 jucatori eliminati in primele 55 de minute.
De remarcat este faptul ca la echipa gazda, evolueaza Giovani dos Santos, mexicanul care jucat in Europa la Barcelona, Tottenham sau Villarreal.

5 victorii consecutive

De partea cealalta, oaspetii se afla intr-o forma impresionanta. Crzu Azul vine dupa 5 victorii consecutive in competitia interna si de evidentiat este faptul ca in fiecare partida a inscris de cel putin 2 ori. De asemenea, trebuie remarcata forma impresionanta a atacantului uruguayan J. Rodriguez care are 8 reusite in 9 runde, el fiind si golgheterul campionatului.

In ultima confruntare au fost 9 cartonase galbene si un „rosu” si in mod normal ar trebui sa avem parte de un nou meci cu multe avertismente. Asadar, pariem pe cartonase si precizam ca un eventual cartonas rosu se va contabiliza ca doua avertismente.