NBA2K: Aici ai 4 propuneri pentru sferturile de finala!

NBA2K Players Tournament isi va disputa joi dimineata, nu inainte de ora 02:00, partidele din cadrul sferturilor de finala.

Cel mai tare duel din faza sferturilor de finala este fara indoiala disputa dintre Trae Young si DeAndre Ayton. „Ice Trae” a reusit o victorie categorica in prima runda, atunci cand s-a impus cu scorul de 101 la 59 in fata lui Harrison Barnes. Pivotul celor de la Phoenix Suns a impresionat prin jocul defensiv din disputa cu Zach LaVine, pe care l-a invins cu scorul de 57 la 41.

Pentru sferturile de finala ale NBA2K Players Tournament incepem cu un pariu pe puncte. Anticipam o partida in care nu se vor marca mai mult de 141 de puncte, principalul motiv fiind capacitatea lui DeAndre Ayton de a-si limita adversarii la un numar scazut de puncte marcate.