Petra Kvitova – Madison Keys: Castigatoarea va prelua conducerea in meciurile directe!

Sambata, incepand cu ora 06:00, se va disputa partida Petra Kvitova – Madison Keys, din cadrul semifinalei turneului WTA de la Brisbane, Australia. Cele doua sportive se vor intalni pentru prima data din 2016 incoace. Scorul partidelor directe este egal, 3-3, Kvitova castigand 3 din cele 5 meciuri jucate pe suprafata hard. Cehoaica a castigat trofeul de la Brisbane in 2011, in schimb, americanca e la prima semifinala reusita din 4 incercari.

Pariaza la Betano! Ai bonus 500 lei! »» Click AICI pentru detalii!

Urmareste live desfasurarea tuturor evenimentelor pe LiveScore Pariuri1x2.ro

Petra Kvitova (7 WTA) – Madison Keys (13 WTA)

Petra Kvitova continua sa evolueze excelent in startul sezoanelor, dubland performanta din 2019. Anul trecut, cehoaica a castigat trofeul la Sydney si a bifat finala la Australian Open. La Brisbane, Kvitova a castigat titlul in 2011, insa de atunci nu a mai ajuns in semifinale. Sportiva de mana stanga a pierdut un singur set in primele tururi, in chiar primul meci, cu Anastasia Pavlyuchenkova. Ludmilla Samsonova si  Jennifer Brady nu au reusit sa ii puna probleme, insa ar putea fi un meci complicat cu Madison Keys.

Americanca de 24 ani ajunge in premiera in faza semifinalelor la Brisbane, fara sa piarda set in disputele cu Marie Bouzkova, Sam Stosur si Danielle Collins. Keys a evoluat destul de putin in 2019, dar a obtinut succese importante pe suprafata hard. A castigat trofeul la Cincinnati, a ajuns in optimi la US Open si sferturi la Osaka. Americanca si-a imbunatatit considerabil serviciul in ultimii ani, fiind actualmente una dintre liderele la capitolul „asi”. Pe parcursul saptamanii, Keys si-a pierdut serva in doar doua randuri.

Kvitova pare a avea usor un avantaj la jocul in teren, dar indeajuns pentru a obtine victoria cu Keys. Mai mult, serviciile celor doua tenismene sunt suficient de bune ca scorul dupa doua game-uri sa fie egal. Cotele oferite, 1.47 si 1.61 nu sunt spectaculoase, dar ne pot aduce profitul mult dorit.