Simona Halep – Garbine Muguruza: SUPER Simo e la un pas de o noua finala la „Antipozi”!

Joi, nu mai devreme de ora 06:30, se va disputa partida Simona Halep – Garbine Muguruza, din cadrul semifinalei turneului de la Australian Open. E unul dintre cele mai dificile „match-up-uri” pentru Simona, ce a pierdut toate cele 3 intalniri directe jucate pe hard. Muguruza conduce si la general cu 3-2, dar Halep a triumfat in cea mai recenta, scor 6-1, 6-4, in semifinale la Roland Garros 2018.

Pariaza la Sportingbet! Ai bonus 200 lei! »» Click AICI pentru detalii!

Urmareste live desfasurarea tuturor evenimentelor pe LiveScore Pariuri1x2.ro

Simona Halep (3 WTA) – Garbine Muguruza (32 WTA)

Evolutie de exceptie pentru Simona Halep in sferturile de finala cu Anett Kontaveit, cedandu-i adversarei doar 2 game-uri. Scorul a fost 6-1, 6-1 pentru Simona si doar tactica in forta utilizata de estona i-a adus cele doua game-uri. Romanca da senzatia ca evolueaza fara nicio presiune, se bucura de prezenta pe teren, iar tenisul ii iese de minune. A ajuns in „careul de asi” fara sa piarda vreun set, imbunatatindu-si performanta din 2018, cand a pierdut un set pana la semifinala cu Angelique Kerber.

De partea opusa, Garbine Muguruza isi regaseste tenisul special ce i-a adus titluri la Wimbledon si Roland Garros. Reuniunea cu antrenoarea Conchita Martinez a fost de bun augur, iar iberica nu a mai pierdut set in ultimele 3 meciuri. Muguruza a avut un duel ceva mai dificil in sferturi cu Anastasia Pavlyuchenkova, dar a fost jucatoarea mai buna si s-a impus cu scorul 7-5, 6-3. Fosta lidera mondiala, sportiva iberica nu a depasit pana acum niciodata faza sferturilor de finala la Australian Open.

Tenisul prestat de Simona este unul ce aminteste de turneul castigat la Wimbledon, in sezonul trecut. Halep nu mai cedeaza initiativa, nu lasa timp de respiro adversarelor si domina categoric componenta pshihologica. Muguruza a pus-o mereu in dificultate pe Simona, insa romanca pare a avea un usor avantaj in acest turneu. E sansa ei si merita sa joace cu trofeul pe masa, probabil in fata liderei mondiale Ashleigh Barty.