Fenerbahce – Kayserispor: Dupa 0-0 in tur, gazdele sunt mari favorite la calificare!

Marti, incepand cu ora 19:30, se va disputa partida Fenerbahce – Kayserispor, din cadrul optimilor de finala ale Cupei Turciei, mansa secunda, sezonul 2019/2020. Fara victorie de 5 meciuri cu Kayserispor, Fenerbahce are acum ocazia sa bifeze calificarea in sferturile de finala ale competitiei. In mansa tur, „Canarii galbeni” au avut mai multe situatii de poarta, posesia, insa nu au reusit sa inscrie, scor final 0-0.

Pariaza la Betano! Ai bonus 500 lei! »» Click AICI pentru detalii!

Urmareste live desfasurarea tuturor evenimentelor pe LiveScore Pariuri1x2.ro

Fenerbahce vine dupa un succes inregistrat la Gaziantep, formatia lui Marius Sumudica, scor 2-0. Datorita acestei victorii, ocupa locul 4 in clasamentul campionatului intern, la 6 puncte distanta de liderul surprinzator Sivasspor. In Cupa Turciei, Fenerbahce a invins Tarsus cu 3-1, apoi a trecut de Istanbulspor printr-o dubla victorie, 4-0 si 2-0. Ultimul triumf in aceasta competitie a venit in sezonul 2012/2013, iar in 2017/2018, Fener a pierdut finala cu Akhisarspor.

Pana in faza optimilor de finala, Kayserispor a eliminat modesta Bayrampasa cu 2-0 dupa prelungiri, apoi a avut doua dispute spectaculoase cu Manisa FK, 3-2 si 3-3. In campionatul intern, formatia la care este legitimat si portarul roman Silviu Lung Jr., vine dupa un 1-5 cu Alanyaspor si are o linie de clasament dezastruoasa. Ocupand ultimul loc in Super Lig, Kayserispor are un golaveraj de 17-47 si a readus pe banca tehnica fosta glorie croata, Robert Prosinecki.

Desi toata lumea se astepta la un meci cu goluri multe, Kayserispor a profitat de lipsa de motivatie a lui Fenerbahce si a bifat o remiza alba in tur. Acum, gazdele sunt mari favorite sa se califice in sferturile de finala, dar aceasta competitie a adus mereu surprize. Daca gruparea Kayserispor nu pierde la mai mult de 3 goluri, putem face un profit bunicel.