Campionat Pariori

• 28-mart.-2017 la 2:43 pm#110963

Nu știu la ce bun se mai cere să scrii 150 de cuvinte mai bine faci o poza a clasamentului echipelor de unde alegi pontul ,o atașezi ,adaugi pronosticul și gata.

29-mart.-2017 la 10:12 am#111121

@admin ați zis sa vin cu exemple​ am dat un exemplu concret.Cum vi se par analizele acestui user?Cred că mai mult de 90% din aceste analize nu au nici cea mai vaga argumentație a pronosticului.Eu știu că e doar un joc dar are un regulament care trebuie respectat.Daca concurentul nu l-a citit sau il ignora e problema lui în mod normal trebuie să suporte consecințele.Ar fi culmea ca un concurent cu asemenea analize care nu respectă regulamentul in loc , sa fie tras de maneca’ sa mai fie și propulsat în categoria seniori.

29-mart.-2017 la 12:12 pm#111132

Noi vedem lucrurile un pic diferit. Argumentatiile respectivului user sunt suficiente pentru a accepta acele ponturi. Poti privi lucrurile astfel: „avand in vedere situatia prezentata , optez pentru pronosticul X” mai ales ca el joaca cam tot solist. Nu am vazut sa joace cornere sau cartonase , care nu au legatura cu situatia echipelor in clasament. De altfel e o prezentare mai directa, gen „asta e situatia, asta aleg”. De altfel, daca te uiti la alti concurenti , fac cam acelasi lucru numai ca imbraca toata statistica asta intr-o poveste un pic mai frumoasa si mai cursiva. Din punctul nostru de vedere analizele acestui user sunt facute la obiect si suficiente. Apoi, nu vrem sa cadem acum in niste discutii interminabile ce inseamna o analiza minima deoarece anularea ponturilor se va face in functie de subiectivismul persoanelor care fac validarile si asta ar fi gresit deoarece doua persoane diferite au perceptii diferite si iarasi nu ar fi corect.

29-mart.-2017 la 2:01 pm#111148

@admin daca și astea sunt analize e clar.Sunteți prea toleranți.Adica prezentând clasamentul echipelor automat se deduce care ar fi prognosticul.La el toate analizele sunt că și cum ar fi trase la xerox,ori în mod normal fiecare analiza are punctele ei specifice.In mod normal intr-o analiza trebuie expuse mai multe puncte argumente care sa inducă spre prognostic in nici un caz doar uitandu-te pe clasament poți deduce prognosticul ce va urma să iasă.Mi se pare anormal că unul sa vina cu argumente clare și să explice de ce ar ieși așa și nu așa,iar altul doar sa prezinte un clasament Eu de acum încolo o sa prezint decât clasamentul în analize nicidecum nu o sa mai explic factorii care fac că acel prognostic să aibă șanse mari de apariție.Poate eu am studiat nu 2 ani ci mai mult de 20 de ani ce factori au o importanta mare in analiza unui meci si eu ce fac le expun aici în 5 minute unora care nu-și bat capul deloc.Cat despre analizele acelui user daca s-ar fi dus în alte parti cu ele bag mana in foc că nici măcar nu-l accepta intr-un concurs cu așa ceva.

29-mart.-2017 la 9:04 pm#111293

@admin vedeți că eu am pus un pont Roskilde-Skive meciul se joacă mâine 30.03.2017 eu am adăugat pontul azi devreme 29.03.2017 cota la netbet pentru victorie Roskilde era 1.95 ,la urma urmei joaca locul 2 cu locul 3 ,numai că până acum pe seara cota a ajuns la 1.69 la netbet scăzând la toate casele de pariuri și cine știe poate mai scade până la ora partidei.Am anunțat aici ca sa nu avem probleme la validare sa se zică că e cota umflata.Cotele nu stau pe loc

30-mart.-2017 la 8:11 am#111403

@anaxandidas, simt nevoia sa ma repet. Asta nu este un concurs de analize/argumentatii/comentarii. Este un concurs de pronosticuri. Partea de argumentatie are mai multe roluri, dar nicidecum acela de a departaja oamenii:
    – se face o filtrare minima a persoanelor care fac o minima investigatie pentru acel pont
    – da voie fiecarui concurent sa isi faca baza proprie de fani care il urmaresc si il apreciaza. (avem pe termen lung un proiect sa putem da voie anumitor tipsteri sa isi vanda ponturile)
    – ne ofera noua un bazin de selectie pentru posibili viitori colaboratori

Cam asta ar fi. Acum, tu ai libertatea sa iti alegi cum vrei sa postezi argumentatia. Depinde ce iti doresti sa obtii prin acest concurs. Daca iti doresti doar premiile, abordarea cu o argumentatie simplista este probabil cea mai buna. Daca iti doresti mai mult, atunci trebuie sa oferi mai mult. Cam asa merg lucrurile. It’s your call. Bafta!

31-mart.-2017 la 11:42 pm#111950
    Ovidiu
    Participant

Observ ca mi ati dat pierdut pontul de la meciul Espanyol-Betis desi pontul a iesit castigator,va rog sa verificati,multumesc!

3-apr.-2017 la 4:40 am#112518
    Ionuț
    Participant

Băieți sunt cam nou aici deci îmi poate spune și mie cineva cât timp ia adminilor să valideze un pont? Și cât timp trece până acesta se declara câștigător sau nu?….Pentru ca am un pont câștigător la FCSB-Dinamo și nimeni nu l-a declarat câștigător.Plus încă 4 necâștigătoare din care unul validat și 3 nevalidate!

3-apr.-2017 la 11:37 am#112542
    Yildirim
    Participant

In jur de 2-3 zile, cateodata si mai repede, asteapta si tu, baiatul care se ocupa de validari poate are si el familie, un loc de munca, nu sta toata ziua pe forum.

3-apr.-2017 la 4:50 pm#112609
    Csaba
    Participant

Premiile au fost creditate, deci se poate. Good job :d !

4-apr.-2017 la 12:53 am#112732
    Ionuț
    Participant

S-a rezolvat….mare mulțumită…;)

4-apr.-2017 la 8:42 am#112789

Toate premiile au fost creditate, cu doua exceptii:

@Anaxandidas – esti marcat de NetBet ca bonus seeker ceea ce inseamna ca nu vei putea primi vreun premiu in acest concurs si probabil niciun alt bonus vreodata de la Netbet.
    @Miaunel888 – cont blocat. La fel, nu vei mai putea primi nici un premiu in acest concurs.

5-apr.-2017 la 4:34 pm#113219

S-a corectat.

8-apr.-2017 la 9:52 am#114059

@admin am luat legătura cu cei de la netbet și am rezolvat problema cu contul meu.Acum este totul în regulă.

8-apr.-2017 la 10:00 am#114064

Mi-a fost creditat și un bonus de 120 ron.Jumatate din cât trebuia dar asta probabil că nu am avut nici o depunere luna trecuta.

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.